Време за четене: 5 минути
Как да създадете план за почистване с перфектен избор на прахосмукачка.
Чистата къща е щастлива къща, но животът лесно може да попречи на домакинските задължения. Както при толкова много неща в живота, създаването на правилната организация прави домакинските задачи много по-лесни. Знаете ли колко често трябва да почиствате дома си? В тази статия ще научите как да създадете план за почистване на дома, за да можете отново да се съсредоточите върху красивите неща в живота.
И така, нека започнем с въпроса, който най-вероятно е на преден план в ума ви. Колко често наистина трябва да бършете праха, да миете пода, да оправяте и почиствате? Общото правило гласи, че е достатъчно да почиствате дома си веднъж седмично. Има и моменти, когато е добра идея да почиствате по-подробно, отвъд седмичния план за почистване на дома с прахосмукачка и бърсане. Тези моменти са класическото „пролетно почистване“ или разбира се, чаковете преди да посрещате гости.
Сега е време за истинските подробности. Тук ще Ви покажем какво трябва да включва вашият подробен план за почистване всяка седмица. В по-голямата си част, добрият график за почистване на домакинството се състои от шест задачи, които следва да изпълнявате всяка седмица:
• Подреждане
• Бърсане на прах
• Пускане на прахосмукачка
• Измиване на подовете
• Почистване на кухнята
• Почистване на банята
За да предотвратите превръщането на подреждането в основен проблем в плана всяка седмица, опитайте се да поддържате дома си възможно най-подреден всеки ден. Полезно е да имате няколко правила, които всички в домакинството да следват:
• Връщайте книгите обратно на библиотеката след четене.
• Връщайте играчките по местата им.
• Прибирайте дрехите, след като са носени или изпрани.
Серия 8000
Безкабелна прахосмукачка Pet
XC8055/01
Ето и няколко основни съвета, които ще Ви помогнат да направите плана си за почистване по-лесен за изпълнение.
Стъпка втора от вашия седмичен план за почистване: Бърсане на прахОще няколко съвета, които ще Ви помогнат да направите плана си за почистване по-лесен за поддържане.
Бърсането на прах е наистина важна част от всеки план за почистване на дома. Ето няколко основни съвета, с които да направите тази стъпка безпроблемна.
• Винаги избърсвайте праха, преди да почиствате с прахосмукачка. Това гарантира, че прахът няма да падне върху вашия прясно почистен под.
• Не забравяйте да почистите праха от всяка част на дома. Това включва мебели като рафтове, странични маси и скринове, както и онези „скрити“ зони зад дивана и под хладилника.
• Използвайте бърсачка за прах. Това ще бъде полезно за труднодостъпни места.
• Използвайте леко влажна кърпа или парцал. За други зони това е най-лесният начин за премахване на прах, тъй като влагата ще предотврати праха от летене, докато бършете. Това е идеално, ако във Вашето домакинство има и страдащи от алергии.
Cега е време за прахосмукачката – номер три в планът за почистване на дома. Вдигнете всички столове върху масата и разчистете всички растения или декорации, които са на пода. Това ще ви позволи да почистите лесно с едно движение. След прахосмукачката, почистете силно замърсените зони като кухнята и коридора и с влажен моп.
Съвет: Уверете се, че избраният от вас почистващ препарат е подходящ за Вашия тип под.
За да спестите време и да се справите с различни видове замърсявания с едно движение, опитайте Philips AquaTrio, безжична прахосмукачка 3-в-1 за мокро и сухо почистване, която може да се използва за влажно бърсане и прахосмукачка едновременно.
Разбира се, Вашата кухня и баня също трябва да бъдат част от седмичния план за почистване на дома. Тук следвайте същите стъпки като за останалата част от дома си. Първо избършете праха, след това почистете с прахосмукачка, а накрая с влажен моп. Ето няколко насоки, които трябва да имате предвид, когато почиствате кухнята и банята.
• Съвети за почистване на Вашата фурна: Избършете добре фурната си след всяка употреба, като отстранявате всички капки и протичания веднага. Това ще помогне за предотвратяване на голямо натрупване, което е много по-трудно за почистване с течение на времето.
• Съвети за почистване на вашия хладилник: За да спрете разпространението на микроби и бактерии, почиствайте хладилника си старателно веднъж месечно. Добра идея е да го направите точно преди да се запасите с пресни продукти, тъй като ще трябва да извадите всичко, за да го почистите. Профилактично размразете фризера, докато почиствате хладилника.
• Съвети за премахване на котления камък в банята: Оцетът е страхотен съюзник за премахване на досадните петна от варовик от душа и арматурата. Приготвянето на разтвор от оцет-вода е евтино и екологично.
• Съвети за съхранение в банята: Кутиите и малките кошници помагат да въведете ред в банята. Съхранявайте козметиката, тоалетни принадлежности, четките за коса и щипките в тях.
С тези съвети за създаване на Вашия план за почистване на домакинството ще можете бързо да се справяте със задълженията всяка седмица, преди да се се отдадете на заслужена почивка с чаша чай и интересна книга.
You are about to visit a Philips global content page
Continue